Autor “Freakonomii” broni pokera

15 czerwca, 2011 - Autor: M.P. · Dzial: Wiadomości Skomentuj 

Steven D. Levitt, autor światowego bestsellera “Freakonomics” i słynny ekonomista z Uniwersytetu w Chicago jest oburzony z powodu ostatnich wydarzeń w USA związanych z atakiem władz amerykańskich na pokera online. Tytuł jego ostatniego wpisu na blogu „”Test córki” na zakazy rządowe (I czemu amerykański atak na pokera w internecie tak mnie zezłościł)” oraz wersja robocza artykułu, którą ostatnio opublikował starają się dotrzeć do sedna problemu, z którym obecnie musi się zmierzyć społeczność grająca w pokera online.

Jako, że podstawowe wolności obywatelskie graczy są naruszane, nie mówiąc o ich prawie do grania w cenioną przez wielu grę, w której liczą się umiejętności, nadszedł czas by Kongres posłuchał i stanął w obronie wolności obywatelskich i możliwości zdobywania przez Amerykanów środków do życia, uważa Levitt.

"Freakonomics" - światowy bestseller Levitta, traktujący o biznesowych mechanizmach rynków stojących nierzadko na bakier z prawem

“Wszyscy wiedzieliśmy, że poker to gra, w której liczą się umiejętności i że gra w pokera online jest całkowicie legalna. Jednakże w obecnej chwili nasza gra i my wszyscy jako gracze znaleźliśmy się niesprawiedliwie na celowniku rządu, przez działania którego dla tysięcy osób regularne zarabianie pieniędzy i  utrzymanie rodziny staje się niemożliwe, a miliony innych nie mogą w wolnym czasie cieszyć się swoją ulubioną formą rozrywki” – powiedział John Pappas, dyrektor wykonawczy Poker Players Alliance. „Dziękujemy Stevenowi Levittowi za opublikowanie wybitnej analizy na temat tego, że poker to gra w której liczą się umiejętności. Fakty wynikające z tej analizy, a także konieczność szeroko zakrojonej ochrony konsumentów i potencjalne miliardy dolarów zysków z podatków oferowane poprzez wprowadzenie licencji i regulacji prawnych powinny dać ludziom odpowiedzialnym za ustanawianie prawa poczucie odpowiedzialności, którego potrzebują by stworzyć w Stanach Zjednoczonych bezpieczny, uregulowany prawnie rynek pokera online”.

Poker bez wątpienia jest grą, w której liczą się umiejętności – jasno dowodzi tego ostatni artykuł Levitta, który ukazał się w tym tygodniu. Wniosek Levitta został zaprezentowany bezceremonialnie i w sposób oczywisty: „Mamy do czynienia z dużą liczbą dowodów, które potwierdzają, że poker to gra w której liczą się umiejętności”. Sądy w znaczącym stopniu opierają swoje wyroki na dominacji losowości lub umiejętności przy wydawaniu opinii prawnych a, jak pisze Levitt, „są dowody na to, że rola umiejętności w grze w pokera jest bardzo duża”.

Podczas gdy nauka i praktyka potwierdza ten fakt, prawo pozostaje w tyle – ze szkodą dla pokera online i milionów Amerykanów, dla których ta gra to przyjemność.  Korzystając z kolejnej okzji, PPA (Poker Players Alliance) wzywa każdego członka Kongresu i wszystkie inne osoby, żeby zapoznały się z faktami przedstawionymi w wersji roboczej nowego artykułu Levitta „Rola umiejętności kontra szczęście w pokerze: dowód na podstawie danych mistrzostw World Series of Poker”.

Levitt umożliwił nieodpłatny dostęp do artykułu dla wszystkich zwolenników tego podejścia:  http://theppa.org/?p=9883

Share

Skomentuj