Google Glass – jeszcze ich nie ma, a już mają zakaz

10 czerwca, 2013 - Autor: M.P. · Dzial: Hazardowe Ciekawostki, Nowe Produkty, Wiadomości Skomentuj 

Zalożyciel Google, Sergiej Brin w okularach Google Glass w trakcie New York Fashion WeekZgodnie z oczekiwaniami ekspertów, najnowszy gadżet od firmy Google – okulary Google Glass – nie spotkały się z przychylnym powitaniem ze strony największych kasyn naziemnych w USA.

Mimo, że premiera multimedialnych okularów „rozszerzonej rzeczywistości” zaplanowana jest na koniec roku 2013 lub początek 2014, dostępne informacje na temat ich możliwości i prototypy dostarczone do developerów spowodowały, że większość dużych amerykańskich kasyn już teraz wprowadza przepisy zakazujące wstępu z tym gadżetem na nosie.

Regulacje takie obowiązują już w Las Vegas, Pensylwanii, Ohio oraz Connecticut. Do tego grona dołączył ostatnio stan New Jersy, którego departament do spraw hazardu wydał dyrektywę wprowadzającą zakaz wstępu w GoogleGlass do 12-tu stanowych kasyn.

W uzasadnieniu decyzji, dyrektor David Rebuck stwierdza, iż „posiadanie takiego sprzętu w trakcie gry w pokera mogłoby ułatwić przekazanie informacji o posiadanych kartach do wspólników przy stole lub użyte w inny, niekorzystny dla kasyna czy pozostałych graczy sposób”.

Rebuck dodaje również, że byłoby zasadniczo trudno udowodnić komuś wykorzystanie jego okularów do oszustw, dlatego dla spokoju zakaz ich noszenia zostaje wydany prewencyjnie w stosunku do wszystkich klientów przebywających w pomieszczeniach gdzie toczy się gra.

„Nawet jeśli okulary Google’a nie będą używane do oszukiwania, ich obecność przy stole może wzbudzać wśród pozostałych graczy niepewność co do uczciwości rozgrywki i kwestionować nasze wewnętrzne zasady” dodaje Rebuck.

Zakaz używania GoogleGlass nie jest niespodzianką dla branży hazardowej i ekspertów od najnowszych technologii, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę możliwości okularów do robienia zdjęć i nagrywania wideo. Wszystkie kasyna w USA i poza nimi mają bardzo surowe przepisy dotyczące fotografowania i filmowania w swoich wnętrzach, z reguły sprowadzające się do tego, że zrobienie jakiegokolwiek zdjęcia przy grze musi być autoryzowane przez personel kasyna.

Branża kasynowa zawsze znajdowała się w czołówce jeśli chodzi o zagadnienia bezpieczeństwa, prywatności i uczciwości prowadzonego biznesu, ale niewątpliwie nowy gadżet Googla napotka na podobne ograniczenia i zakazy w innych sferach publicznych. Już dzisiaj pojawiają się zapowiedzi zakazu użycia G.Glass w klubach, kawiarniach czy barach, gdzie na pierwszym miejscu stawiana jest troska o dobre samopoczucie i uszanowanie prywatności swoich gości.

Share

Skomentuj