„Runner, runner” – trailer już w sieci, film we wrześniu w kinach

16 czerwca, 2013 - Autor: M.P. · Dzial: Hazardowe Ciekawostki, Wiadomości 1 Comment 

„Casino”, „Rounders” czy „Wielki Szu” to klasyka kina hazardowego. Warto więc odnotować, że kilka dni temu pojawił się w internecie oficjalny trailer filmu „Runner, runner” – pierwszego chyba filmu fabularnego, dla którego punktem wyjścia będzie hazard – ale w wydaniu internetowym.

„Runner, runner” to historia młodego, zdolnego studenta z Princeton (w tej roli Justin Timberlake), który oprócz matematyki i statystyki lubi także hazard. Jak można domyśleć się z zapowiedzi filmu, mimo talentu do pokera, przegrywa on swoje czesne w dużym turnieju online. Podejrzewając oszustwo, rusza na Kostarykę aby osobiście spotkać właściciela poker-roomu i wyjaśnić z nim rzekomy przekręt. Ten (grany przez Bena Afflecka) zwala winę na programistów, którzy zostawili opcję obejścia zabezpieczeń – co może stanowić odniesienie do słynnego skandalu z Ultimate Poker z roku 2008.

Szef hazardowego imperium online, prowadzonego z Karaibów proponuje głównemu bohaterowi nie tylko sowitą rekompensatę ale również pracę. Piękna wyspa, piękne kobiety i cała masa pieniędzy z hazardu online to oferta nie do odrzucenia dla młodego pokerzysty. Oczywiście sprawy szybko się komplikują, do akcji wkracza FBI, które też chce swój kawałek z intratnego biznesu lub głowę szefa.

Cały trailer, na podstawie którego snujemy nasze domysły dostępny jest poniżej:

Film wyreżyserował Brad Furman, a jego producentem jest inny znany aktor, Leonardo DiCaprio. Większość scen kręcono faktycznie na Kostaryce, która rzeczywiście jest miejscem rejestracji wielu firm hazardowych działających w internecie (z reguły skierowanych na rynek amerykański). Film będzie miał premierę w USA we wrześniu tego roku. Jesteśmy ciekawi, czy i w jaki sposób przyczyni się on do popularyzacji hazardu online lub do dyskusji o regulacjach prawnych w krajach, w których jest on aktualnie nielegalny lub w których ma zostać w najbliższym czasie uregulowany – a więc również w Stanach Zjednoczonych.

Niezależnie od tego, sądząc po trailerze, czeka nas dobre kino akcji!

Share

One Response to “„Runner, runner” – trailer już w sieci, film we wrześniu w kinach”

  1. RKK pisze:

    Justin to jeden z niewielu piosenkarzy którzy są też niezłymi aktorami

Skomentuj