Strefa hazardowa na Krymie?

31 marca, 2014 - Autor: M.P. · Dzial: Hazardowe Ciekawostki, Wiadomości Skomentuj 

krym-strefa-hazardowoa-newsZe źródeł zbliżonych do rosyjskiego rządu dochodzą wieści, jakoby rozważana była kwestia ustanowienia Krymu specjalną strefą ekonomiczną wraz z uwolnieniem działalności hazardowej. Jak donosi agencja Bloomberg cztery osoby z bezpośredniego otoczenia władzy rosyjskiej spotkały się 21 marca u wicepremiera Federacji Rosyjskiej Dmitrija Kozaka w celu omówienia tej sprawy.

Według źródła, rosyjskie ministerstwa gospodarki, finansów i rozwoju regionalnego mają czas do 15 kwietnia na przedstawienie planu projektu dotyczącego hazardu na Krymie, zawierającego także przewidywaną wysokość inwestycji oraz zysków.

Rosja zamierza dotować półwysep zastrzykiem prawie 3 miliardów dolarów, jednak w wypadku powodzenia projektu hazardowego bardzo szybko stanąłby on finansowo na nogi. Dołączyłby wtedy do czterech specjalnych stref hazardowych ustanowionych w 2009 roku przez administrację prezydenta Putina. Który nota bene nie tak dawno odrzucił propozycję wpuszczenia kasyn do Soczi aby choć trochę odrobić gigantyczne nakłady poniesione na organizację zimowej Olimpiady.

Czym to się skończy – zobaczymy. Pamiętajmy jednak, że w Rosji wszystko jest możliwe.

Rzecznik wicepremiera Kozaka odmówił komentarza w sprawie.

Źródło: igamingbusiness.com

Share

Skomentuj